HAY RESULT CHAIR krzesło

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Hay
  • Waga: 12 kg
  • Dostępność: Produkt na zamówienie  (0 szt.)
  • Czas realizacji: 3-4 tygodni
  • szt.
  • 1 029,00 zł

Stworzone by być adaptowalne, lekkie i mocne, krzesło Result oraz stół Pyramid są ostatnim słowem kostrukcji wyciętej z płyty stalowej.

Pierwotnie stworzona przez Friso Kramer oraz Wim Rietveld podczas pracy w Ahrend w 1950 roku, kolekcja została ponownie uruchomiona przez HAY wraz z Ahrend. Została uznana jako triumf w swoim innowacyjnym wykorzystaniu płyty stalowej, dając nowy kierunek do wykorzystania w organicznie ukształtowanych produktach.Dzisiaj, zarówno jako pojedyncze sztuki, jak i kolekcja, wyróżniają się oszczędnym wykorzystaniem materiałów, uproszczoną konstrukcją i wystarczającą lekkością do ich przemieszczania.

Te trwałe projekty ukazują funkcjonalną doskonałość i estetyczną lekkość, która została sprawdzona w rzeczywistych środowiskach przez kilka pokoleń. Krzesło Result cechuje cienka podstawa z płyty stalowej z dębowym siedziskiem i oparciem, zachowując maksymalną elastyczność, lekkość i wytrzymałość, a jednocześnie minimalistyczny wygląd.

Początkowo popularne jako krzesło w szkołach w latach pięćdziesiątych. Czysta estetyka i trwałość oznaczały również, że sprawdzi się w wielu publicznych i prywatnych kontekstach. Dostępne w wielu wariantach, które można skoordynować ze stołem Pyramid.

 

WYMIARY (cm): 
wysokość siedziska- 46 
wysokość całkowita- 81
szerokość-45,50
głębokość- 48,50
 
MATERIAŁ: 
siedzisko: fornirowane dąb w kilku odcieniach
nogi- stal malowana proszkowo
 
UWAGI:
podstawa beżowa nie występuje z czarnym siedziskiem
podstawa czarna nie występuje z beżowy siedziskiem

Inne produkty Hay: HAY
Inne produkty projektanta: Friso Kramer & Wim Rietveld