Muuto

Muuto

Firma Muuto jest zakorzeniona w skandynawskiej tradycji wzorniczej, charakteryzującej się niezmienną estetyką, funkcjonalnością, kunsztem i uczciwą ekspresją. Rozszerzając to dziedzictwo o przyszłościowe materiały, techniki i śmiałe kreatywne myślenie, ambicją Muuto jest dostarczanie nowych perspektyw na skandynawski design. Muuto oznacza nowe perspektywy w języku fińskim. To obiekty wysublimowane dzięki nowym perspektywom, cieszące się popularnością na całym świecie, reprezentujące najlepsze skandynawskie wzornictwo. 
Muuto Oferuje meble, takie jak krzesła, sofy, stoły, półki i schowki; oświetlenie, takie jak lampy wiszące i szynowe, lampy stołowe, podłogowe i ścienne; akcesoria, takie jak lustra w ramkach, barki na kołach, składane półki, podwyższone wazony, poduszki, dywaniki i szklanki. Firma została założona w 2006 roku i ma siedzibę w Kopenhadze w Danii. Od stycznia 2018 r. Muuto A/S działa jako spółka zależna od Knoll Denmark ApS.

Krzesła, jakimi najbardziej może się pochwalić Muuto, to Fiber, Cover i Nerd. Z oświetleń zaś popularna jest lampa wisząca Unfold, której klosz jest gumowy i którą można złożyć.